Tropical Islands (Německo)

Jedné velmi dlouhé a velmi mrazivé zimy nás to už přestalo bavit a odjeli jsme s přítelem do nejbližšího teplýho místa – do Tropical Islandu. Ten se nachází v Německu mezi Drážďany a Berlínem. Cesta z Prahy nám trvala asi 3,5 hodiny.

Tropical Islands je vlastně něco jako velký aquapark, který je otevřený 24 hodin denně, a kde můžete i přespat. Nejpříjemnější je, že v celém objektu je krásných 30°C, což nám přes krutou zimu pěkně bodlo a prohřálo kosti.

Co se týče atrakcí, tak těch tam najdete opravdu spoustu. Od klasických tobogánů, dětských brouzdališť a hřišť, až po minigolf, velký saunový areál, vířivky, wellness s masážemi a posilovnou a určitě mnoho dalšího, co jsme ani neobjevili. Projít se můžete tropickým parkem s pralesem nebo po písečné pláži. Po komplexu se můžete proletět i balónem, což asi ocenění především děti. Dále je tam několik bazénů, samozřejmě včetně těch dětských, krásná laguna a vodopády. V celém komplexu je mnoho restaurací a barů.

Pokud se rozhodnete v aquaparku zůstat přes noc, máte několik variant. My jsme spali ve stanu ve stanovém městečku (nebo spíš místečku – viz foto), což sice nebylo úplně nejkomfortnější, ale romantický to bylo určitě :) Pokud nechcete spát ve stanu, můžete se ubytovat v chatkách. Dál jsou myslím k dispozici i apartmány. Kdo za ubytování nechce platit, může přespat i na lehátku na pláži. Věci si můžete zamknout do skříněk. Já jsem si moc užila i snídani, která byla formou bufetu a nabídka byla opravdu velkolepá.

Samozřejmě musíte počítat s tím, že to uvnitř nevypadá jako na Hawai, ale je to prostě pořád jen uměle vytvořený komplex. Kdyby na viditelný obří konstrukci byla alespoň nějaká barevná plachta, bylo by to příjemnější, ale i tak je to tam moc hezký.

Oficiální webové stránky jsou: https://www.tropical-islands.de/en/ , ale na internetu najdete i spoustu informací v češtině.

Facebook Comments