Neviditelná výstava

 

Už je to sice nějakou dobu, co jsem na této výstavě byla, ale hrozně se mi líbila. Pro přiblížení, je to výstava v naprosté tmě, která má návštěvníkům přiblížit svět nevidomých. Nejdřív vejdete do předsálí, kde se seznámíte s Braillovým písmem, slepeckou holí a různými kompenzačními pomůckami nevidomých lidí nebo si můžete vyzkoušet psát na stroji Braillovým písmem, což mě hrozně bavilo :) Přítomni jsou i nevidomí nebo slabozrací lidé, kterých se můžete zeptat na cokoliv co Vás k tématu zajímá. Potom postupně procházíte sedmi nebo osmi (už si přesně nepamatuju) místnostmi jako je například kuchyň, koupelna, myslivna nebo muzeum. Vše v naprosté tmě, pouze v doprovodu nevidomého průvodce. Ten Vám říká, kde se právě nacházíte a vy si můžete přítomné věci osahat a představovat si je. Na závěr si můžete dát kávu nebo něco jiného k pití na baru, a samozřejmě za to i zaplatit. Opět vše po tmě.

Pro děti pořádají speciální prohlídky, rezervace den předem je nutná. Doporučený věk 5-9 let.

Je to velmi zajímavá výstava, na které člověk alespoň částečně nahlédne do světa nevidomých lidí a uvědomí si, jak těžké to bez zraku je a s jakými překážkami se tito lidé dennodenně setkávají.

Neviditelná výstava se nachází na Karlově náměstí na Praze 2. Veškeré informace naleznete na webových stránkách http://neviditelna.cz/

Facebook Comments