Vyhlídka Máj

Vyhlídka Máj se nachází u obce Teletín, zhruba 25 km od Prahy. Z domova jsme jeli asi tři čtvrtě hodiny. Těsně před obcí Teletín je po pravé straně taková nenápadná odbočka, která nás po chvilce dovedla na jakési parkoviště, kde jsme zaparkovali. Upřímně jsem čekala, že procházka na vyhlídku Máj bude z tohohle místa o něco delší. Cesta z parkoviště až na vyhlídku zabrala asi 20 min, vzdálenost je jen necelý kilometr. Pokud byste si chtěli procházku trochu protáhnout, existuje delší trasa, a to od parkoviště po žluté turistické značce.

Trasa, po které jsme šli my, vede nejdřív po polní cestě a potom se jde lesem. Když se dojde na konec cesty, je skrz stromy na Vltavu vidět, ale lepší je sejít z útesu dolů, kde se otevírají nádherný panoramata na řeku ve tvaru podkovy a okolní kaňon.

Byla jsem zvědavá, jestli se s kočárkem k vyhlídce vůbec dostaneme. Nahoru k  vyhlídce jsme projeli v pohodě, dolů z útesu se s kočárkem samozřejmě dostat nedá. Jelikož vždycky někdo z nás čekal nahoře u kočárku, nechali jsme tam čekat i našeho psa, ale asi by se pejsek dostal i dolů na skálu.

  • Pohled z parkoviště Pohled z parkoviště
  • Výhled ze shora Výhled ze shora
  • A zpět k autu... A zpět k autu...

Facebook Comments