Baby Bio aneb do kina s miminkem

Jakožto milovník kina jsem hledala možnost, jak jít do kina i se svou devítiměsíční dcerou. Pak jsem narazila na cyklus Baby Bio, který pořádá kino Aero a Bio oko. Jedná se o pravidelné dopolední představení, kam s sebou můžete vzít i své děti, a to od těch úplně nejmenších.

Rozhodla jsem se to zkusit v kinu Aero. Byla jsem zvědavá, kolik lidí asi na takovym představení bude, jestli vůbec někdo. Nakonec bylo v sále odhaduji tak 12-15 maminek s dětmi a další asi 4 odvážlivci, kteří přišli na dopolední představení, a od kterých bylo občas neprávem slyšet výchovné psssssssst.

Na toto dopolední představení je v sále vedle sedadel položený velký koberec se spoustou polštářků a hraček, kde si děti mohou lézt, ležet, krmit, zlobit, přebalovat a vše co je potřeba. Samozřejmě se děti mohou pohybovat kdekoliv po celém sále a do sálu lze zajet i s kočárkem.

Vstup do kina i celý vnitřek je bezbariérový, včetně bezbariérových toalet.

Snad lepší, než samotný film na plátně, bylo pozorovat přítomné maminky. Jednalo se o maminky krmící, kojící, uspávající svá miminka v kočárku či v nosítku, maminky plazící se za svými dětmi (které se plazily pod sedačkami a všude kde to jen šlo) s omluvným výrazem pro další přítomné, ale snad nejvtipnější byla maminka honící své díte kolem kinosálu, a to dobrý půl hodiny. Zkrátka se to vše dohromady jevilo jako docela povedená groteska :)

Shrnuli to, z filmu jsem neměla samozřejmě skoro nic, nicméně zážitek to byl výbornej a určitě ho brzy zopakuju.

20151216_112127 20151216_095841a

 

Facebook Comments