Let vyhlídkovým letadlem

Když jsme dorazili na letiště Příbram, ze kterého jsme měli na vyhlídkový let vzlétat, čekal nás pilot jménem Libor. Nezapomenu na jeho první slova, kterými nás přivítal, a kterými bylo: “Čau, já jsem Libor. Včera jsem se hrozně opil, tak si dám ještě vodu a můžem vyrazit.”. V tu ránu naše nervozita lehce stoupla :)

Po tom, co se Libor pořádně napil a zakouřil si, jsme se vydali k letadlu. Nasedli jsme, nasadili si sluchátka a připravili se na vzlet, který proběhl nad očekávání v klidu. Když jsme se dostali do požadované výšky, už jsme se jen mohli kochat okolní přírodou a celým zážitkem z letadla. Nebo jsme si to aspoň mysleli. Po chvilce jsme se však dozvěděli, že Libor je nejen pilot, ale taky učitel akrobatického létání. To nám vzápětí neočekávaně předvedl tím, že jsme najednou letěli čumákem letadla dolu a najednou zas nahoru a pak zase na stranu a bůhví jak ještě. Tento bonus v podobě ukázky akrobatického letu však ještě neskončil. Najednou se mi ve sluchátku od Libora ozvalo: “Tak leť!” Nejdřív mě napadlo, že si dělá legraci. Vzápětí jsem však zjistila, že ne. Moje odpověď, že nevím, jak se letadlo pilotuje, ho vůbec neznervóznila. Prý je to hrozně jednoduchý. Vysvětlil mi nejzákladnější úkony, pustil se volantu a krajinou se najednou kochal on :) Po chvilce si velení zase přebral a v pořádku jsme přistáli.

Celý let trval asi 20 min, ale zážitků to bylo za 20 hodin :) Nebýt pilota Libora, asi bychom na tento let vzpomínali jinak, ale Libor nám poskytl opravdu nezapomenutelný a krásný zážitek :)

Facebook Comments