Mapy bez bariér

Z čeho jsem naprosto nadšená, je nově vzniklý projekt Mapy bez bariér. Jeho cílem je zmapovat různé kulturní památky a turistické cíle po České republice a zjistit jejich dostupnost pro lidi s omezenou pohyblivostí. Tato data mohou být užitečná samozřejmě i pro rodiny s kočárky, příp. pro seniory.

Mapování probíhalo v průběhu roku 2015 a doufám že bude pokračovat i nadále. Dosud bylo, dle informací na jejich webových stránkách, zmapováno celkem 594 objektů po celé ČR.

Výsledkem je mapa s vyznačenými zmapovanými objekty, přehledně označenými zelenou, oranžovou a červenou barvou, dle míry jejich bezbariérovosti. Po rozkliknutí konkrétního místa vyskočí okno s kontakty a dalšími opravdu podrobnými informacemi, jako je například šířka vstupních dveří, sklon rampy, přítomnost schodů, výtahu, bezbariérových toalet, přebalovacího pultu, vyhrazených parkovišť a mnoho dalšího.

Mapu s veškerými zjištěnými údaji naleznete na webových stránkách Mapy bez bariér

mapy2

Facebook Comments

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>