Indoor sport – za sportem v zimě

Protože přes zimu nejsou úplně ideální podmínky pro výlety, zde je pár typů jak se zabavit indoorovým sportem.

Freestyle kolbenka

O víkendu jsme se byli podívat v nově otevřeným areálu Freestyle Kolbenka a odcházeli jsme nadšený. Zatím je to vše ještě ve zkušebním provozu, ale otevřenou už mají zónu se spoustou velkých trampolín s doskokem do molitanů a zónu se simulátory lyžování nebo snowboardingu. Zatím ještě nejsou otevřeny skoky na lyžích/snowboardu, ale to bych stejně asi zkusit nešla. Vypadalo to celkem brutálně :) Vstup do trampolínovýho parku je bez rezervace, ale na simulátory se rezervace dělat musí. My jsme šli nejdřív na hodinu na trampolíny a pak jsme měli zarezervovaný půl hodiny na simulátor. Při vstupu jsme dostali na ruku pásku, klíčky od šaten a měli jsme se vrátit 10 minut před termínem rezervace simulátoru. V areálu je jakási chill out zóna, kde si můžete odpočinout. Jde se na ní po schodech nahoru a je z ní vidět na celý areál. Jelikož jsme přišli s kočárkem, vynesli jsme ho do chill out zóny a nechali si tam všechny věci, protože tam vždycky někdo s naší dcerou stejně čekal. Šatnu bysme tedy nakonec ani nepotřebovali, ale v případě potřeby jsou u šaten sprchy. Po deseti minutách skákání na trampolínách jsme byli docela splavený, ale s krátkýma přestávkama jsme to tu hodinu “vyskákáli” a potom jsme se vydali na simulátory. Myslela jsem si, že to bude o dost lehčí, zkrátka že se normálně postavím na lyže a pojedu :) Ale bylo to docela těžký. Po celou dobu tam byla instruktorka, která nám nejdřív vysvětlila základní techniku a pak nám po celou dobu říkala jak a co máme dělat. Než jsem pochopila tu obrácenou logiku, že když plužíte jedete nahoru a naopak když máte lyže dolů tak stojíte na místě, byl téměř konec. Ale bylo to dobrý a příště už to půjde snad líp :) Odpoledne jsme zakončili jak jinak než v baru, který je simulátorů, nakrmili sebe i dítě a udřený jsme jeli zpět domu :)

  • Trampolíny Trampolíny
  • Skoky na lyžích Skoky na lyžích
  • Chill out zóna Chill out zóna
  • Simulátory lyžování/snowboardingu Simulátory lyžování/snowboardingu
  • Příprava na lyžování Příprava na lyžování
  • Vysvětlování pokynů trenérky Vysvětlování pokynů trenérky
  • Pokus o lyžování Pokus o lyžování
  • Bar Bar

Motokáry

Míst, kde se dá v Praze jezdit na motokárách je určitě víc, my jsme byli na motokárách v Radotíně v Kart centru. Jedna jízda trvá sice jen 10 min, ale ruce bolí i po tak krátký době :) Vybavení žádný nepotřebujete, helmu na místě půjčují.

DSC_1150 DSC_1151

Lezení – umělá stěna

Svýho času jsme chodili lézt celkem pravidelně (to však neznamená, že by mi to nějak extra šlo a hlavně jsem se vždycky bála, což je asi základní chyba). Naším oblíbeným místem byla lezecká stěna Mammut v Holešovicích. Vybavení si můžete půjčit na recepci (od lezeček, až po lano, sedák a karabiny). Určitě doporučuju jít lézt s někým zkušeným, příp. si zaplatit lekci s trenérem/instruktorem. Pokud nechcete trenéra a chcete si to sami jen tak zkusit, můžete jít na boulder, kde vlastně lezete jen do malý výšky a podlaha je pokrytá žíněnkama, takže vás to nebude tolik bolet až spadnete :) Ale podle mě je to o dost náročnější, potřebujete mnohem větší sílu. Po výkonu si můžete dát něco dobrýho v baru u recepce, což pro nás byla vždycky příjemná motivace :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skydiving – simulátor volného pádu

Volný pád si můžete vyzkoušet např. ve Skydive aréně v Letňanech (http://www.affcentrum.cz/vetrny-tunel/). Nejkratší vstup je na 3 minuty, což se sice může zdát málo, ale stačí to :) . Uvnitř větrného tunelu je s vámi vždy instruktor, který vám říká, co máte dělat. Před vstupem do tunelu si ujasníte základní “posunky”, kterými spolu potom v tunelu komunikujete, jelikož tam samozřejmě není slyšet nic. Před samotným letem je pro letce zapůjčeno vybavení, který se skládá z kombinézy, brýlí a helmy. Kolem prosklenýho tunelu je sezení, kde na vás může čekat a dívat se váš doprovod :)

DSCN3948a DSCN3953a

 

Bowling

Co dodat… bowling je vděčná zábava snad vždycky a bowlingových drah je taky všude spoustu. V Praze máme vyzkoušený třeba bowling v OC Chodov (Střecha), kde je i Rally simulátor, trenažer golfu, kulečníky, fotbálky a další a bowling v restauraci Kamera na Barrandově. Ani jedno z míst není bezbariérový. Jediný bowling, kam jsme se dostali i s vozíčkáři byl bowling bar U Zeleného ptáka na Chodově. Dráhy byly takový nic moc, ale třeba pro děti ideál. Byla tam moc milá obsluha a nikomu nevadil řev asi deseti mentálně postižených lidí, marný pokusy o hod koulí do správný dráhy a podobně :)

20150817_182019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zimní bruslení

Se začátkem zimy se veřejnosti otevírají různý venkovní i vnitřní kluziště. V Praze vím například o venkovním kluzišti na Ovocném trhu, u obchodního centra Arkády na Pankráci a u Žižkovské věže, který jsou ale dost malý. My jsme si letos byli zabruslit na stadionu na Kobře (http://www.hckobra.cz/clanek/?name=vikendove-brusleni). Bruslí se tam každou sobotu a neděli odpoledne. Pokud nemáte svoje brusle, půjčí vám je tam za 80,- Kč. Bohužel ale bruslení na umělým kluzišti trochu ztrácí to kouzlo bruslení na rybníku, kde většinou není tolik lidí, koukáte do přírody a můžete si bruslit jak chcete křížem krážem a nemusíte bruslit jak ovce pořád dokola. Ale kde jsou ty zamrzlý rybníky??

IMG_4641a

Určitě je víc zajímavých indoorových sportů a ráda uvítám nějaký tipy! :)

Facebook Comments