Benátský karneval

V rámci svýho semestrálního studia v Itálii jsem měla možnost poměrně často po Itálii cestovat. Kdo byl na Erasmu asi ví, jak moc (nebo málo?) se na zahraniční škole studuje a tudíž ví, že je prostor i pro okolní aktivity. Tím však nechci Erasmus nijak podceňovat. Jeden z našich mnoha výletů patřil právě benátskýmu karnevalu, kterej byl náádhernej. Proto bych vám ho ráda alespoň trochu přiblížila. Pomalu se totiž blíží jeho čas! :)

Karneval začíná každý rok jindy, řídí se to dle Velikonoc. V roce 2016 karneval trvá od 23. ledna do 9. února, před začátkem půstu.

Benátský karneval bych asi stručně popsala následujícími slovy: všudypřítomné masky, zábava, show, gondoly, davy lidí, muzika, tanec, bary a restaurace, prostě bomba!

Lidé v kostýmech, více či méně “promakaných”, vám velice rádi zapózují na fotku i se s vámi ochotně vyfotí. Zadarmo! :) Né jako jsme zažili například na Srí Lance, kde každá sběračka čaje čeká peníze za to, že si ji z dálky vyfotíte. Teď už ale zpátky k Benátkám.

My jsme v Benátkách během karnevalu strávili jeden celý den a noc. A bylo to akorát. Asi jsme neviděli vše co se nabízelo, nechodili jsme například do divadel a vnitřních prostor, kde jsou různé programy. Pohybovali jsme se pouze venku a kochali se netradiční atmosférou a různobarevnými kostýmy. Večer byla na náměstí sv. Marka velká show, tančilo se, pilo, zpívalo a bylo krásně :)

Oficiální stránky benátského karnevalu se všemi informacemi jsou: http://www.carnevale.venezia.it/en/ dostupné kromě italštiny i v angličtině. Jednotlivé akce, které se konají v průběhu karnevalu, jsou uvedeny v záložce Events list.

Určitě všem doporučuju karneval navštívit, je to hezký zážitek.

 

Facebook Comments