Kavárna Králík v rádiu, zn. baby friendly

 

Můj nový objev s bizarním jménem – kavárna Králík v rádiu na Praze 10 :)

Tvrzení, že děti do kavárny nepatří, vyvrací projekt kavárny Králík v rádiu, který skloubil kavárnu “pro dospělé” s dětskou hernou, ve které je navíc přítomna chůva. Na tuto kavárnu jsem narazila víceméně náhodou a moc se mi ten nápad líbil.

Když vejdete z ulice, vstoupíte do klasické kavárny, z níž pak pokračují dveře do dětské herny. Jak jsem již psala, v herně je vždy přítomná chůva, která se o děti případně stará a hraje si s nimi. V herně je spousta různých hraček, stolečky, kde si mohou děti kreslit, tabule na psaní, domeček, houpací koně a další. V určitých hodinách je v herně i nějaký program, např. zpívánky nebo výtvarka, ale to jsme bohužel nezastihly. Rodiče buď můžou s dětmi dovnitř do herny, kam si s sebou můžou vzít i jídlo a pití z kavárny, nebo můžou zůstat sedět v klidu v kavárně a dítě mezitím hlídá chůva. Já jsem byla s dcerou uvnitř v herně, přesto pro mě bylo příjemné vědět, že si můžu v klidu dojít na záchod nebo na bar pro něco k pití a vím, že se tam mezitím o ní někdo postará a pohlídá jí. Kavárna nabízí kromě různých teplých a studených nápojů i různé sendviče, palačinky, polévky, dezerty, denní menu a taky bezlepková, vegetariánská a dětská jídla.

Vstup do dětské herny je zpoplatněn 100,- Kč na den, v ceně už je zahrnuto i hlídání dítěte chůvou, pokud rodič zůstane v kavárně. Pokud byste chtěli dítě nechat v herně a odejít z kavárny úplně, musíte se domluvit na baru, vyplnit formulář, kde uvedete své jméno, telefon, případné alergie dítěte a další věci a můžete odejít. Tato forma hlídání stojí 100,- Kč/hod s maximální dobou tři hodiny.

Takže pokud si chcete třeba vypít sama v klidu čaj nebo pokecat s kamarádkou bez dětí, určitě zkuste kavárnu navštívit. Mé dceři se vůbec nechtělo jít domů :) Návštěva kavárny se dá spojit třeba i s příjemnou procházkou po Havlíčkových sadech, které jsou v její blízkosti.

  • Kavárna Kavárna
  • Vstup z kavárny do herny Vstup z kavárny do herny
  • Dětská herna Dětská herna
  • Toalety s přebalovacím pultem Toalety s přebalovacím pultem
  • Havlíčkovy sady Havlíčkovy sady
  • Havlíčkovy sady Havlíčkovy sady
  • Dětské hřiště v Havlíčkových sadech Dětské hřiště v Havlíčkových sadech

Facebook Comments