Toulcův dvůr

 

Toulcův dvůr je vlastně takové ekologické centrum s farmou uprostřed pražského sídliště :)

Když vejdete hlavním vchodem do areálu, dostanete se do dvora, kde se nachází stáje, “zdravá” jídelna, rodinné centrum nabízející různé kroužky, bioobchod, infostánek s obchůdkem, hostel, mateřská školka a možná ještě něco dalšího :) . Za infostánkem je druhý vchod/východ, kterým když projdete, dostanete se ke koňské jízdárně a ke kravám. Pokud ze dvora půjdete na opačnou stranu, dostanete se k farmě a přírodnímu areálu, což je asi gró celého Toulcova dvora.

Procházet farmu a přírodní areál si můžete buď sami a nebo si můžete zaplatit službu průvodce, který vás celou farmou a areálem provede a poví vám něco o Toulcově dvoře a životě hospodářských zvířat. To je myslím zajímavé především pro děti (a zejména ty městské), které se tak mohou dozvědět spoustu informací o hospodářských zvířatech a setkat se s nimi v těsné blízkosti.

V Toulcově dvoře nabízejí i různé výukové programy, možnost hiporehabilitace, příměstské tábory. V areálu se také pořádají různé akce pro děti, jarmarky, kurzy. Vstup do areálu je zdarma, otevřeno je každý den. Psi mohou do areálu na vodítku. Přístup je bezbariérový, jen v jedné části (před vstupem do spodní části k výběhu s kozami a k mokřadu) je sráz a na zemi sláma, což je dost nešťastné. S kočárkem jsme měli co dělat, abychom se dostali jak dolů, tak především nahoru. S vozíkem by to asi bylo ještě těžší. Ale návštěvu spodní části přírodního areálu lze případně vynechat.

  • Sráz ke spodní části přírodního areálu Sráz ke spodní části přírodního areálu
  • Mokřad Mokřad
  • Jízdárna Jízdárna
  • Jídelna Jídelna

 

Facebook Comments